3 Account
4 Info
Glinkowanie lakieru: krok po kroku, jak to zrobić

Glinkowanie lakieru: krok po kroku, jak to zrobić

Dekontaminacja lakieru to proces, który wymaga cierpliwości. Kiedy lakier na Twoim samochodzie sprawia, że cały samochód wygląda na starszy i traci na wartości, warto rozważyć dekontaminację. Jest to skomplikowany proces, który polega na chemicznym i mechanicznym usuwaniu różnego rodzaju osadów i zabrudzeń. Aby skutecznie przeprowadzić dekontaminację, potrzebujesz odpowiednich produktów, umiejętności trzymania się ustalonych zasad oraz dużo cierpliwości. Zaleca się przeprowadzanie dekontaminacji lakieru co 5-8 tysięcy kilometrów, szczególnie jeśli wcześniej nałożyłeś ceramiczną powłokę taką. Pomaga to utrzymać trwałość powłoki i przywraca jej hydrofobowość.

Etapami przeprowadzenia dekontaminacji, którą możesz wykonać samodzielnie są:

Krok 1. Mycie - podstawa całego procesu, ułatwiająca aplikację kolejnych preparatów. Pamiętaj, aby nie pomijać mycia pełnego, czyli mycia wstępnego i mycia na 2 wiadra.

Krok 2. Usuwanie smoły i żywicy - należy to zrobić tuż po osuszeniu samochodu, aby dać mu chwilę na pełną gotowość. Przyczepność większości produktów do likwidacji takich zabrudzeń zależy od tego, czy pozwolimy wyschnąć naszej karoserii po myciu.

Krok 3. Kleje - najczęściej znajdują się one na dolnych partiach samochodu, klapie bagażnika i na polskich drogach.

Krok 4. Usunięcie tłustych pozostałości z karoserii, np. za pomocą piany aktywnej, takiej jak Citrus Foam. Lekko zasadowa piana łatwiej jest wypłukać z karoserii uprzednio stosowane produkty z kategorii tar & glue removery.

Krok 5: Metaliczne zanieczyszczenia - walka o usunięcie uporczywych zabrudzeń, które na pewno znajdziemy na felgach i nie tylko. Nasza rada? Użyj dedykowanych produktów, które pozwolą Ci usunąć nawet bardzo stary pył z tarcz hamulcowych i lotną rdzę z lakieru. Specyfik nie może w żaden sposób zagrażać uszkodzeniu powłoki. Pamiętaj też o specyficznym zapachu. Produkty tej kategorii działają na metale niemal jak rozpuszczalniki, dlatego czasem mocno drażnią nozdrza.

Krok 6: Glinkowanie - ostateczne usuwanie zanieczyszczeń. Ten proces jest uważany za jedną z najskuteczniejszych metod usuwania trudnych do usunięcia zabrudzeń. Ważne, aby nie dociskać zbyt mocno podczas tego etapu i ćwiczyć delikatność. Pamiętaj, że glinkowanie nie zawsze jest konieczne, szczególnie po nałożeniu powłoki ceramicznej, a nawet może być niewskazane. Zalecamy wykonać kroki 1-5, jeżeli efekt nie będzie zadowalający możemy wykonać krok. Aby ułatwić poślizg podczas glinkowania zalecamy użycie dedykowanego lubrykantu lub rozrobionego Quick Detailera z wodą w proporcji 1:50.

Szukaj

You can try some popular tags here:

Account

No account?
Create one here
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć